1.3 تریلیون دلار، حجم هزینه‌های تحول دیجیتال در سال 2018

1396/12/5

طبق پیش‌بینی شرکت «آی‌دی‌سی[1]»، انتظار می‌رود میزان هزینه‌ها‌ در حوزه فناوری‌های تحول دیجیتال، اعم از نرم‌افزار، سخت‌افزار و خدمات مورد استفاده در این حوزه، در سال 2018 به 1.3 تریلیون دلار برسد. این میزان، نسبت به مدت مشابه در سال 2017، با رشد 16.8 درصدی مواجه شده است و با توجه به همین روند، تا سال 2021، هزینه‌های حوزه تحول دیجیتال با افزایش بیش از 100 درصدی، به 2.1 تریلیون دلار خواهد رسید.  

در گزارش «آی‌دی‌سی»، بیشترین حجم هزینه‌ها در حوزه‌های خدمات ارتباطی، خدمات فناوری اطلاعات و زیرساخت‌های سازمانی خواهد بود. تقریباً نیمی از هزینه‌های صرف شده در حوزه تحول دیجیتال، در ایالات‌متحده صورت خواهد گرفت و پس از آن، با فاصله‌ای نزدیک، منطقه آسیا و اقیانوسیه در رتبه بعدی قرار گرفته‌اند.  

تحول دیجیتال تاکنون صنایع مختلفی را تحت تأثیر قرار داده است و بسیاری از صنایع سنتی، توسط راهکارهای مطرح شده در عصر دیجیتال جایگزین شده‌اند. سرعت تغییرات و تحولات در این دوران به قدری بالاست که طبق گزارش شرکت تحقیقات استراتژیک «اینوسایت[2]»، عمر متوسط یک شرکت از 67 سال به 15 سال تقلیل یافته است. با همین روند، بیش از 75 درصد از شرکت‌های حاضر در شاخص «اس‌اندپی 500»[3] تا سال 2027 از بین خواهند رفت.

طبق گفته ژان الکسا[4]، تحلیلگر ارشد «آی‌دی‌سی»، فشار ناشی از حضور شرکت‌های دیجیتالی در بازار، شرکت‌های سنتی و قدیمی را وادار به تحول دیجیتال خواهد نمود. وی افزود: «حتی در مناطقی همانند اروپای مرکزی و شرقی که حجم هزینه در حوزه تحول دیجیتال تنها 21 میلیارد دلار در سال 2017 بوده، شرکت‌ها و نهادهای عمومی به دنبال بازطراحی در رویکردها و پذیرش تحول هستند. در راستای پاسخ به بازار رقابتی موجود، سرعت تحول در همه حوزه‌ها در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.»

 

[1] IDC

[2] innosight

[3] S&P 500

[4] Jan Alexa