همکاری آمازون، برکشایر و جی‌پی‌مورگان در حوزه سلامت

1396/11/21

آمازون، برکشایر و جی‌پی‌مورگان، به منظور پاسخگویی به نیازهای کارکنان خود در ایالات متحده امریکا، قصد دارند تا  با همکاری یکدیگر، اقدام به راه‌اندازی شرکتی مستقل در حوزه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی کنند. گفتنی است هدف از اجرای این پروژه، بهبود رضایت کارکنان از طریق ارائه خدماتی با کیفیت، شفاف و با هزینه‌ای اقتصادی است.

این سه شرکت، اذعان داشته‌اند که تمرکز اصلی آن‌ها در ایجاد این شرکت، استفاده از راهکارهای فناورانه خواهد بود. برخی از این راهکارها عبارتند از:

  •    ارائه خدمات تشخیص و درمان بیمار از راه دور در راستای افزایش دسترسی مقرون بصرفه به خدمات بهداشتی-درمانی:

 با استفاده از این فناوری، علاوه بر آن که بیماران و پزشکان امکان ارتباط از راه دور با یکدیگر را دارند؛ بیمار هزینه کمتری را  به جهت کسب خدمات متحمل خواهد شد. در بررسی‌های انجام شده، %93 از بیمارانی که از این خدمات استفاده کرده‌اند، اظهار داشته‌اند که در هزینه‌هایشان صرفه جویی شده است.

  •      استفاده از فناوری یادگیری ماشین برای پیاده‌سازی مراقبت‌های مبتنی بر ارزش:

با استفاده از فناوری یادگیری ماشین، داده­‌های پرونده‌های پزشکی (مانند پرونده‌های الکترونیکی سلامت) و همچنین اطلاعات مندرج بر روی نسخه‌ها، بیماران قادرخواهند بود مناسب‌ترین پیشنهادها را درمورد داروها، نسخه‌ها و پزشکان دریافت کنند. استفاده از این فناوری با ارائه مناسب‌ترین پیشنهادها برای بیمار، بهبود تجربه بیمار و همچنین کاهش هزینه‌ها را در پی دارد. 

در فاز اول این پروژه، تمرکز بر روی کارکنان این سه شرکت خواهد بود؛ اما در ادامه پیش‌بینی می شود که مخاطبان بیشتری، تحت تاثیر این پروژه قرار گیرند.

جیمی دیمن، مدیر ارشد اجرایی شرکت جی پی مورگان، در این زمینه اظهار داشته است که: "ما به دنبال راهکاری هستیم که بطور بالقوه برای تمام مردم امریکا سودمند باشد."

به منظور اجرایی کردن این پروژه، هر یک از این سه شرکت،  بر روی راهکارهای بهداشتی-درمانی منحصر بفردی که درآن تخصص دارند، تمرکز خواهند کرد. شرکت جی پی مورگان خدمات پردازش پرداخت‌ها را برای ارائه‌دهندگان و پرداخت‌کنندگان ارائه خواهد داد. برکشایر نیز با همکاری گروه MedPro ، مسئولیت بیمه مراقبت‌های بهداشتی-درمانی را بر عهده دارد و در نهایت آمازون راهکارهای خاص مبتنی بر ابر را در حوزه سلامت، ارائه خواهد کرد.