روز هواوی در عربستان، نقش IT در تحول

1396/10/13
امروز، مدل های کسب و کار به طور روزافزون تحت تاثیر نوآوری های دیجیتال قرار گرفته و فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی به عنوان پیشران های اصلی تغییر در اقتصاد جدید، ایفای نقش می کنند. سازگار شدن با دنیای در حال تغییر، دولت ها و سازمان های فعال در کشورهای منطقه خاورمیانه را با چالش هایی فراگیر مواجه نموده و به همین سبب، تدوین استراتژی دیجیتال، به یکی از اولویت های اساسی این کشورها بدل شده است.

شرکت هواوی، یکی از رهبران جهانی بازار در حوزه راهکارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، در آخرین روزهای دسامبر 2017، نمایشگاه اختصاصی خود را تحت عنوان «فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی، راهی به سوی تحول دیجیتال» در هتل چهارفصل ریاض، پایتخت عربستان سعودی، برگزار نمود. در این نمایشگاه که نقش فناوری های اطلاعاتی در پیشبرد تحول دیجیتال و پی ریزی اقتصاد دانش بنیان را به عنوان محور اصلی خود دنبال می نمود، دیجیتالی شدن به عنوان ستون راهبردی چشم انداز عربستان سعودی برای سال 2030 معرفی شد.

در این رویداد که با مشارکت بیش از 1200 تن از متخصصان فناوری اطلاعات و فعالان کسب و کار برگزار گردید، تاثیر دیجیتالی شدن بر تحول مدل های کسب و کار و سبک زندگی افراد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این نوآوری ها نه صرفاً مجموعه ای از فناوری ها و پلت فرم ها، بلکه اکوسیستم جدیدی از سازمان ها و موسسات فعال در حوزه تحول دیجیتال را نیز شامل می شود.

هواوی، به عنوان رهبر بازار در حوزه تامین زیرساخت های نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات، به صورت فعالانه و با یاری همکاران تجاری خود، مسیر تحول دیجیتال را مورد بررسی قرار داده و می کوشد تا بسترساز موفقیت کسب و کارهای محلی باشد. نمایشگاه هواوی در عربستان سعودی، ضمن ارائه آخرین روندهای کسب و کار و فناوری، نشان داد که پلت فرم های همکارانه این شرکت، چگونه می توانند زمینه ساز نوآوری های متحول کننده در بخش های مختلف صنعت باشند. شرکت کنندگان در این رویداد، از مجموعه کاملی از محصولات و راهکارهای برتر مبتنی بر پردازش ابری، کلان داده، و اینترنت اشیا بازدید نموده و همچنین نسبت به کاربردهای نوآورانه فناوری ها در حوزه شهرهای هوشمند، امنیت عمومی، نفت و گاز، مالی و سایر صنایع، آگاه شدند. مجموعه این فناوری ها و راهکارها، بخش های دولتی و خصوصی عربستان سعودی را در مسیر تحول دیجیتال، همراستا با چشم انداز سال 2030، یاری می رسانند.