زنجیره بلوک، نوشداروی شرکت کداک

1396/12/19

شرکت کداک، غول 129 ساله صنعت عکاسی در قرن بیستم که در چند سال گذشته از کاروان صنعت خود در نوآوری و پیشرفت، جا مانده بود در ماه ژانویه سال جاری رویکردی نوین را اتخاذ کرد و توانست در عرض تنها دو روز ارزش سهام خود را به شدت بالا ببرد.

کداک با ارائه ارز دیجیتالی خود به نام کداک‌وان، یکی از مهم‌ترین نیازهای عکاسان که کسب درآمد از عکس‌­های گرفته‌شده توسط خودشان است را پوشش داده است.

کداک با ارائه پلتفرم مدیریت حقوق معنوی «کداک‌وان» این امکان را برای عکاسان ایجاد کرده است بتوانند بلافاصله پول عکس خود را به شکل ارز دیجیتال «کداک‌کوین» دریافت ‌کنند.

جف کلرک، مدیر اجرایی کداک دراین‌باره می‌گوید: «کداک در همه حال به فکر آسان‌سازی امور برای مردم است.»

کداک در راستای توسعه هرچه بیشتر این پلتفرم با همکاری آژانس بریتانیایی عکاسی «وِن دیجیتال»، 6000 عکاس را به پلتفرم «کداک‌وان» افزود که همگی از ارز دیجیتال اختصاصی کداک استفاده می‌کنند. سایر عکاسان نیز می‌توانند در این پلتفرم ثبت‌نام کرده و مجوزهای لازم را برای قرار دادن عکس‌های خود بر روی پلتفرم مربوطه کسب نمایند. گفتنی است تمام این فرایند، از فناوری زنجیره بلوک استفاده می‌کند.

کداک با حرکت به سمت استفاده از فناوری زنجیره بلوک به عنوان یکی از فناوری‌های تحول‌آفرین، نشان داد که این شرکت علاوه بر تلاش در راستای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به کاربران خود، در حال بازطراحی مدل کسب‌وکار خود می­‌باشد.